Strona główna Oblicz składkę Wiedza Pomoc

Wypełniłeś już kiedyś formularz?

Wróć do wybranej konfiguracji za pomocą kodu porównania.

Wpisz kod porównania

Wystarczy, że raz wypełnisz dane w naszych formularzach. Po wygenerowaniu propozycji ubezpieczycieli masz możliwość powrotu do nich - za pomocą kodu porównania.

06 lipca 2021

Odszkodowanie z OC sprawcy za uraz psychiczny

Brałeś udział w wypadku drogowym i chcesz ubiegać się o odszkodowanie z OC sprawcy za uraz psychiczny? Dowiedz się, jak uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy za uraz psychiczny oraz w jaki sposób objawia się Zespół Stresu Pourazowego.

Odszkodowanie z OC sprawcy

Udział w kolizji drogowej lub wypadku, niesie za sobą szereg negatywnych skutków fizycznych. Zbyt często zapominamy jednak o tym, że zdarzenie tego rodzaju należy do jednych z najbardziej traumatycznych przeżyć człowieka. Ze skutkami psychicznymi możemy mieć do czynienia w szczególności, gdy w wyniku wypadku dochodzi do utraty zdrowia lub życia jednego z uczestników. Niejednokrotnie świadkowie zdarzenia i poszkodowani, zmagają się z Zespołem Stresu Pourazowego.  Uraz psychiczny po wypadku może objawiać się silnym stresem, który w znacznym stopniu utrudnia codzienne funkcjonowanie. 

Uraz psychiczny po wypadku - czym jest?

Omawiany przez nas uraz psychiczny po wypadku nierzadko przyjmuje formę Zespołu Stresu Pourazowego. Eksperci jednoznacznie diagnozują go jako lękowe zaburzenie psychiczne, z którym zmagamy się po traumatycznych wydarzeniach, w tym wypadkach komunikacyjnych. Psychika po wypadku samochodowym może ucierpieć, nawet jeśli uczestnik wypadku nie odniósł żadnych obrażeń fizycznych. Dlatego też często pozostaje ignorowanym skutkiem zdarzenia, a poszkodowani nie uzyskują odszkodowania z OC sprawcy za uraz psychiczny.

Uraz psychiczny po wypadku samochodowym – jak go rozpoznać?

Stres, który towarzyszy nam po bolesnych i trudnych doświadczeniach, to normalna reakcja naszego organizmu. Nie zawsze oznacza on zaburzenia lękowe. Z urazem psychicznym możemy mieć do czynienia w sytuacji, gdy zaburzenia utrzymują się przynajmniej przez miesiąc, a z perspektywy czasu nie obserwujemy żadnej poprawy. Zespół Stresu Pourazowego charakteryzuje się ciągłym doświadczaniem traumatycznego wydarzenia. Niejednokrotnie osoba, która była uczestnikiem wypadku, zmaga się z koszmarami sennymi, jakie dotyczą bezpośrednio tego wydarzenia. W trakcie PTSD nawracają obrazy, skojarzenia i myśli, które nawiązują do traumatycznej sytuacji. Naszej codzienności towarzyszy silny poziomu lęku oraz zauważalne objawy somatyczne.

Objawy - Zespół Stresu Pourazowego

Codzienność osoby z Zespołem Stresu Pourazowego, znacznie odbiega od normalnego funkcjonowania. Zauważalne pozostają bowiem nie tylko objawy psychiczny, takie jak – cierpienie, złość, poczucie dyskomfortu, gorsze samopoczucie, a nawet depresja, ale również problemy somatyczne organizmu.

Jakie są objawy fizyczne PTSD

Do objawów fizycznych PTSD zaliczamy:

  • bezsenność lub wzmożoną senność 
  • nadpobudliwość lub apatia
  • problemy z zapamiętywaniem i koncentracją 
  • kołatanie serca
  • silny ucisk w klatce piersiowej
  • osłabienia organizmu
  • omdlenia
  • problemy z oddychaniem

Jak przebiega walka o odszkodowanie?

W jaki sposób uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy za uraz psychiczny? Istotnym elementem jest brak wątpliwości, że wspomniane dolegliwości są skutkiem wypadku samochodowego. Towarzystwa ubezpieczeniowe decydują się na wypłatę odszkodowania tylko wtedy, gdy dowody są bardzo solidne. Urazy psychiczne z reguły pozostają niezwykle trudne do zdiagnozowania i opisania.  Dlatego Stres Pourazowy musi zostać potwierdzony przez specjalistę – psychiatrę lub psychologa. Aby uzyskać odszkodowanie z OC sprawcy za uraz psychiczny, istotne jest przedstawienie firmie ubezpieczeniowej wykazu leków wraz z cenami i potwierdzenie kosztów leczenia związanego z powstałym urazem. Dzięki posiadaniu rachunków i faktur osoba poszkodowana może nie tylko ubiegać się o odszkodowanie, ale również liczyć na pokrycie przez towarzystwo ubezpieczeniowe kosztów leczenia.

Zespół Stresu Pourazowego - na co możesz liczyć?

Proces ubiegania się o odszkodowanie z OC sprawy z tytułu urazu psychicznego, może okazać się długotrwały i skomplikowany. Zespół Stresu Pourazowego to stany lękowe, które muszą być we właściwy sposób potwierdzone. Istotne w procesie walki o odszkodowanie, jest zgromadzenie niezbędnej dokumentacji medycznej, diagnozę lekarską, gdzie znajduje się dokładny opis objawów oraz rachunki/faktury od lekarza i z apteki.  Najważniejszym aspektem na drodze w walce z odszkodowaniem z OC sprawy za uraz psychiczny, jest udowodnienie swojego stanu w takim stopniu, aby ubezpieczyciel sprawy nie miał żadnych wątpliwości, że uraz psychiczny powstał w wyniku uczestnictwa w wypadku samochodowym. Odszkodowanie z OC sprawy z tytułu urazu psychicznego są bardzo wysokie.

Możesz liczyć na moją pomoc

Wieloletnie doświadczenie w branży pozwala na świadczenie mojej pomocy dla osób, które zmagają się z Zespołem Stresu Pourazowego i chcą ubiegać się o odszkodowanie z OC sprawcy. Wypadek komunikacyjny należy to sytuacji, które  mogą powodować liczne i cyklicznie utrzymujące się objawy somatyczne, które w znacznym stopniu utrudniają nasze funkcjonowanie. Wspólnie obierzemy skuteczną strategię naszego działania, które w znacznym stopniu ułatwią otrzymanie odszkodowania z OC sprawcy oraz zwrotu kosztów za odbywane leczenie i środki farmakologiczne. Skontaktuj się ze mną, a zadbamy o sprawiedliwe zakończenie Twojej sprawy.

Autor wpisu: Piotr Kaczmarzyński

Jestem absolwentem Politechniki Łódzkiej. Z ubezpieczeniami związany jestem od 1998 roku. Współpracowałem i współpracuje z pośrednikami ubezpieczeniowymi. Cenię sobie to, że jestem niezależny, bo nie byłem i nie jestem związany z żadnym ubezpieczycielem. Zawsze doradzałem i nadal doradzam w sposób maksymalnie obiektywny. Wychodzę z prostego założenia, że zadowolony klient to pewne źródło poleceń. Jak do tej pory świetnie się to sprawdza.

Staram się być na bieżąco z tym co się dzieje na rynku ubezpieczeń zarówno w sferze polis jak i odszkodowań.

Mam nadzieję, że moje sugestie i podpowiedzi spowodują, że będziesz kolejnym zadowolonym klientem.

Wiedza o ubezpieczeniach

Promo baner

Kup ubezpieczenie Assistance najlepsze dla Twojego samochodu

Wybierając Voleto zyskujesz najatrakcyjniejsze propozycje ubezpieczeń na rynku.

Oblicz najniższą składkę

VOLETO używa plików cookie, aby ulepszać serwis. Dowiedz się więcej